• EVENTY

• V tejto sekcii by sme chceli priblížiť zaujímavé akcie a podujatia, na ktorých sme sa so žaikmi v rámci klubu Amavet zúčastnili. Nájdete tu prehľad jednotlivých eventov s popismi a s odkazmi na fotodokumentáciu.

• 12.4.2024

Medzinárodný deň letectva a kozmonautiky

12.apríl sme oslávili na Letisku v Boľkovciach pri Lučenci s tým najpovolanejším - prvým slovenským kozmonautom  Ivanom Bellom.

Krátke uvítanie pripravil náš AMAVET klub, po ktorm sme sa presunuli do imitovaného lietadla s ozajstnými lietadlovými sedadlami. Ivan Bella nám porozprával o svojich prípravách na let do kozmu a niekoľko zaujímavostí z pobytu na stanici MIR. Dotkli sme sa rukavice aj overalu, ktorý bol vo vesmíre.

Skutočné lietadlá, športové aj vyhliadkové sme si pozreli a vyskúšali priamo na letisku. Aj keď vzlietnuť sa nám nepodarilo, bol to zaujímavý deň!

• 21.3.2024

Deň otvorených dverí

Deň otvorených dverí  v spolupráci s AMAVET klubom pri našej škole sme uskutočnili 21.3.2024.

Počas poobedňajších hodín sa na rôznych stanovištiach prestriedalo množstvo žiakov našej školy a detí, ktoré majú záujem o vzdelávanie sa na našej škole. Pozorovanie Slnka sme realizovali pomocou ďalekohľadu získaného s podporou organizácie AMAVET.Robotický krúžok, tiež s tou istou podporou AMAVETU ukázal možnosti využitia robotov, cez mikroskopy pozorovali žiaci rôzne zaujímavé preparáty a na chémii deti videli ukážku horľavých pokusov a mnoho iného zaujímavého.

Dobrú atmosféru dotvorili pani učiteľky z prvého stupňa a pani vychovávateľky rôznymi zábavnými a tvorivými aktivitami. Veľká vďaka patrí organizátorom podujatia – vedeniu našej školy, pani učiteľkám Márii Gyurgyíkovej a Karin Lőkeovej, tiež aj pánom učiteľom Michalovi Oravcovi a Jánovi Urbašíkovi. Všetkým ešte raz veľká vďaka za úspešné podujatie.

odkaz na fotky v galérii (60 fotografií)

• 20.10.2023

Deň vedy a techniky

V spolupráci s klubom AMAVET sme v odborných učebniach chémie, biológie,fyziky a informatiky zorganizovali deň plný objavov pre našich štvrtákov.

V učebni chémie videli viacero zaujímavých ohnivých a iskriacich pokusov, na biológii sledovali pripravené preparáty hmyzu, na informatike vyskúšali ovládanie a programovanie robotov.

Horiacu ruku, očné klamy, lietadielka si pozreli a vyrobili v učebni fyziky.

Pri všetkých aktivitách okrem učiteľov sprostredkúvali poznatky pre svojich mladších kamarátov žiaci zo 6. až 9. ročníka.

Už teraz sa tešíme, že Deň vedy a techniky pripravíme pre ďalších záujemcov aj na budúci rok!

• 29.9.2023

Noc výskumníkov

Amavet klub pri našej škole zorganizoval v piatok 29.9.2023 pre 30 žiakov našej školy návštevu zaujímavej akciie o vede - Noc výskumníkov v Europa SC v Banskej Bystrici.

Žiaci postupne prechádzali jednotlivé stánky venované rôznym oblastiam vedy a techniky. Veľkú pozornosť venovali stánku s hadmi, kde sa dozvedeli zaujímavé informácie o týchto plazoch. Zaujal ich aj stánok, kde predvádzali, ako funguje 3D tlačiareň.

Mohli si pozrieť produkty z 3D tlačiarne, napr. funkčné auto, ohybnú jašteričku a rôzne ďalšie 3D modely. Ďalšou témou bola environmentálna výchova. Aj tu sa deti dozvedeli dôležité informácie a to o migrácii vtákov, inváznych rastlinách, rôznom znečistení a ako pomôcť našej planéte pri enviro problémoch. Veľa žiakov bolo oslovených aj stánkami venovanými robotike, kde si mohli mnohé modely aj samostatne vyskúšať.

Akciu si žiaci chválili a tešíme sa na ďalšiu Noc výskumníkov.

odkaz na fotky v galérii (29 fotografií)