• ROBOTIKA

• Robotike sa venujeme na ZŠ Vajanského od školského roku 2020/2021.

Žiaci majú možnosť sa zoznámiť so zákaldmi robotiky na hodinách informatiky a na počítačovom krúžku. Žiaci sa učia programovať mikropočítač BBC MICROBIT, navigovať pomocou príkazov OZObotov po pripravenej trase a vytvárať kreativné a funkčné modely zo stavebníc LEGO MINDSTORMS EV-3 a LEGO INVENTOR z projektov IT Akadémia a AMAVET.

Okrem činností realizovaných na hodinách informatiky a na záujmovom útvare majú mladší žiaci možnosť vidieť praktické ukážky a vyskúšať si LEGO robotov na pravidelných akciách školy ako sú napr. "Dni otvorených dverí" alebo "Deň vedy a techniky."

• Na čom práve pracujeme...

Aj tento školský rok sa nám vďaka projektom a podpore Amavetu podarilo získať nové stavebnice EDUCATION SPIKE a LEGO TECHNIC. Mladší žiaci sa na krúžku venujú okrem robotiky aj blokovému programovaniu a základom 3D modelovania v Blenderi.

Tí starší "harcovníci" si vyrábajú a testujú vlastné návrhy robotov, s ktorými sa chystajú "zabojovať" na robotickej súťaži, ktorá sa bude konať koncom apríla vo Fiľakove.

• Robotický krúžok 2022/2023

• Aj v školskom roku 22/23 sa robotický krúžok tešil obľube.

Podarilo sa žiakom skonštruovať a naprogramovať modely ako napríklad farebná triedička, či chodiaci slon, ktorý hýbal chobotom a hlavou. Mladší žiaci sa vyhrali s Mikrobitmi a naučili sa ovládať Ozobotov a vytvárať im zaujímavé úlohy na rozhodovanie. Vďaka podpore Amavet-u sme získali aj v tomto školskom roku ďalšiu novú stavebnicu MINDSTORMS Objaviteľ.

viac foto v galérii (23 fotiek)

8. jún 2023