• Čítajme si – Čitateľský maratón

Zúčastnili sme sa čitateľského maratónu na  mestskej radnici, kde sme počúvali aj čítali úryvky z rôznych zaujímavých kníh.

Zber gaštanov

V rámci vychádzky do mestského cintorína sme sa nadýchali čerstvého vzduchu,  nazbierali gaštany a tak sme aj my prispeli do celoškolského zberu.

• Jesenné tvorivé dielne

Jeseň pani bohatá, farbí stromy do zlata...

Jeseň je typická svojimi farbami. Dary jesennej prírody sme využili na tvorenie a zábavné aktivity.

• Záhrada v meste

Navštívili sme výstavu na mestskej radnici, prezreli sme si jesenné dekorácie a zapojili sme sa do pripravených tvorivých dielní.

• Tekvičkovo v ŠKD

Vyrezávali sme veľké tekvice, ktoré sme potom využili na výzdobu našej krásnej školy.

Bolo to jedno príjemné popoludnie plné radosti, smiechu a zábavy. Všetci sme si to náramne užili.

• Mesiac úcty k starším

Deti rôznymi tvorivými aktivitami vyjadrili lásku a úctu k svojim starým rodičom. Pripravili pre nich krásne darčeky a pripojili milé slová. Namaľovali aj ich portréty , ktoré sa im skutočne podarili.

• Prvý sneh

Kde sa vzal, tu sa vzal, prvý sneh nám napadal. Na ruky sme rukavice dali, snehuliaka postavali. Všetci sme radovali, na snehu sa zabávali.

• Mikulášske a vianočné dielne a „Vianočný bazár“

Vždy sa veľmi tešíme na predvianočné obdobie. Vyrábame rôzne výrobky, pozdravy, svietniky....., ktoré nám zdobia triedy, niektoré darujeme rodičom alebo predávame na školskom vianočnom bazáre.

• Poďakovanie

Pri našom krásnom vianočnom stromčeku sme sa poďakovali našim milým pani kuchárkam, upratovačkám a ujom školníkom za všetko čo pre nás robia. Vymysleli sme pre nich básničky, odovzdali sme im zlatú varešku, zlatú metlu, zlaté kladivo a spoločne sme si zaspievali.

• Od Ondreja po Nový rok

Krásny program nám predstavil folklórny súbor Jánošík. Ľudové zvyky a tradície obohatili naše popoludnie.

• Vianočné trhy

Naše prvé vianočné trhy dopadli na jednotku. Pochutili sme si na výbornom punči, čaji a nechýbali ani vianočné oblátky s medom a cesnakom. Veľká vďaka patrí aj študentkám zo SOŠPg za pomoc a aktivity.

• Vtáčiky v zime

V zimnom období nezabúdame ani na vtáčiky. Neustále im dopĺňame kŕmidlá rôznymi  vhodnými dobrotami. Aj tento  rok sme pre nich vyrobili nové veselé búdky.

• Tvorivé popoludnie

V rámci projektu ERASMUS sa v našom školskom klube uskutočnilo tvorivé popoludnie pod vedením p. vychovávateľky E. Chamulovej  za prítomnosti pedagógov zo slnečného Španielska. Deti vyrobili krásne hniezdo bocianov, ktoré poslúži na výzdobu našej krásnej školy.

Ďakujeme za milú návštevu.